Тања Милевска

Тања Милевска е независна македонско-белгиска новинарка и поранешен дописник за А1 во Брисел. Покрива европски прашања за новата македонска новинска агенција Мета и работи како новинар за Associated Press. Пишувала за повеќе светски медиуми, помеѓу кои и Huffington Post, EurActiv и La Libre Belgique.

Comments

comments

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *